Praktyczne gadżety dla rodziców i ich dzieci

Pierwsze tygodnie dziecka na naszym świecie mogą być trudne zarówno dla niego, jak i dla jego rodziców. Dlatego warto zaopatrzyć się w produkty, które sprawią, że ten czas będzie chociaż odrobinę bardziej komfortowy.

Samozamykający się smoczek

Nasz maluszek ma niestety tendencję do ciągłego upuszczania smoczka. A my, w trosce o bezpieczeństwo naszej pociechy, za każdym razem powinniśmy ten produkt przemywać, aby nie dopuścić do przeniesienia zarazków z ziemi do buzi dziecka. Jednak czasami nie mamy dostępu do wody i musimy skonfiskować zabawkę, z czego nasze dziecko z pewnością nie będzie zadowolone. Z pomocą przychodzi nam smoczek, zamykający się przy każdym upadku. To proste rozwiązanie, które naprawdę ułatwia życie.

Otulacz Woombie

Przy pielęgnacji dziecka każda minuta jest na wagę złota. Dlatego nie ma co tracić czasu na długie owijanie dziecka w nieprzystosowane do tego materiały. Produkt, o którym tu mowa, został zaprojektowany przez specjalistkę w kwestii snu niemowląt – Karen Barski. Jej wynalazek ma kształt małego śpiworka. Wkładasz w niego dziecko i zapinasz, mając jednocześnie pewność, że nie otuliłeś swojego maluszka zbyt mocno – Woombie pozwala bowiem na naturalne ruchy nóg, bioder i rączek. Dodatkowo wykorzystany w nim specjalny materiał kojarzy się dziecku z czasem, który spędził w łonie matki.

Elektroniczna niania

Obecnie na rynku istnieje nieograniczony wybór tego typu urządzeń. Wszystkie z nich składają się z dwóch stacji: nadajnikowej – dziecka i odbiornikowej – rodzica. Dzięki niej nasz maluszek może przebywać w innym pomieszczeniu, a my i tak usłyszymy, jeśli się przebudzi. Nianie najnowszej generacji przyjmują postać aplikacji na telefon. Poszczególnie produkty różnią się zasięgiem, od którego zależy w jakiej odległości od dziecka możemy się znajdować, aby gadżet spełniał swoją funkcję. Część z nich ma wbudowany ekran, dzięki któremu rodzic nie tylko słyszy, co dzieje się w pokoju jego pociechy, ale również widzi ruchy malucha.

Poduszka ciążowa

To akurat propozycja, która przyda się mamom przed porodem. Dla kobiety w ciąży sen jest bardzo ważną kwestią, jednak z powodu coraz większego brzuszka komfort spania pozostawia wiele do życzenia. Rozwiązaniem jest poduszka ciążowa, której kształt zapewnia lepsze krążenie w nogach oraz pozwala odpocząć spiętym mięśniom kręgosłupa.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o ciekawych artykułach